ליעוץ מקצועי חינם, חייגו:

שמאי דירות

תפקידו של שמאי הדירות
שמאי דירות (או שמאי בתים) מומחה בהערכת שווי של דירות ובתי מגורים. לשמאי הידע והיכולת ולהעריך את השווי הספציפי לדירה מסוימת תוך התייחסות לשוני הקיים בין הדירות.

שווי של נכס נדלני מורכב ממכלול שלם של קריטריונים. מה שמאפיין ומייחד את תחום הנדל"ן הוא שכל נכס מקרקעין שונה מהאחר ואין דומה לו, הן בשל מיקומו, הן בשל שטחו, צורתו, שוני בקומה, כיווני האוויר, תכנון הפנימי, פרטי גמר ועוד ועוד.

בנוסף, על נכס מקרקעין משפיע הגורם המשפטי כגון: נכס בבעלות פרטית, חכירה מהוונת או חכירה לא מהוונת, בעלות קק"ל, רשות הפיתוח, מדינת ישראל וכד'.
כל נכס מושפע מאופי הזכויות, נכס בבעלות פרטית שונה מנכס בחכירה לא מהוונת.

מומחיותי כשמאי דירות היא לקבוע את השווי לנכס הספציפי, ולאמוד את תרומתם של ההבדלים הקיימים תוך התחשבות בייחודיותו של הנכס.

אם ברצונכם לדעת מה שוויה של הדירה שלכם, תתקשרו, ותקבלו חוות דעת מקצועית ואובייקטיבית. שמאי דירות ידאג לכם, ילווה ויכוון אתכם לבצע החלטה נכונה.

לפרטים והבהרות נוספות ולקבלת הצעת מחיר – לחצו כאן!

לפני קבלת החלטה לרכישת נכס מקרקעין חשוב מאוד לערוך בדיקה מקיפה לחוקיות הנכס.

תפקידנו כשמאי מקרקעין ומומחיותנו היא לערוך חוות דעת אובייקטיבית ללקוח ולבדוק את ההיסטוריה של הנכס, לבדוק את חוקיותו, לבדוק את התכנון הקיים והתכנון העתידי ולבדוק שאין בעיה משפטית הרובצת על הנכס כמו צווי הריסה. וכמובן רצוי וכדאי לבדוק מהו המחיר הראוי לנכס.

נכס מקרקעין אינו מוצר רגיל, עסקה בנדל"ן אינה דומה לעסקה כמו רכישת מוצר בסופרמרקט שאפשר לזרוק לפח במידה והוא מתקלקל. נכס נדלני נשאר איתנו גם אם הוא תקין וגם אם לא.

מניסיוני כשמאי מקרקעין יעצתי ללקוחות לפני ביצוע עסקה. דוגמא אחת היא שלקוח מסוים פנה אלי וביקש לבדוק האם כדאי לרכוש דירה מסוימת. לאחר בדיקה מקיפה שערכתי הגעתי למסקנה כי הדירה נבנתה בקומה אשר לה לא הוצא מעולם היתר בניה, וכי הקומה והדירות בה נבנו שלא כחוק. בשל כך הוועדה המקומית לא תכיר בדירה כקיימת הבנק לא יהיה מוכן לתת משכנתא לצורך רכישתה, יהיו מיעוט של רוכשים פוטנציאלים שיהיו מוכנים לקנות את הדירה. וכל הפרמטרים האלה השפיעו על מחיר הדירה ומחיר בשוק נמוך משמעותית מדירות רגישות בסביבה.

לפני מכירה של נכס או לפני רכישת נכס תעשו לעצמך טובה ותתייעצו עם שמאי מקרקעין. חוות דעת שמאי הינה כמו תעודת ביטוח לנכס שלכם.

השאירו פרטים ונחזור אליכם